Lista 2000, publikowana co roku przez Rzeczpospolitą, to zestawienie największych polskich przedsiębiorstw ze wszystkich segmentów gospodarki. Emperia znalazła się na 35 miejscu tego rankingu.

– Grupa ma już za sobą skomplikowany i niezwykle kosztowny proces integracji segmentu dystrybucji. Teraz przed nami czas intensywnego wzrostu i osiągania realnych korzyści z prowadzonych przez wiele lat działań restrukturyzacyjnych – komentuje Artur Kawa, prezes zarządu Emperii.

Ze spółek Grupy Handlowej Emperia na 31 miejscu rankingu znalazł się Lewiatan Holding, na 53 pozycji Tradis, a na 221 spółka Stokrotka. Stokrotka znalazła się też w zestawieniu „Najbardziej dynamicznych spółek”, a Tradis na liście spółek notujących największą dynamikę zysku netto.

Emperia to polska grupa handlowa, która prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Łącznie w ramach sieci detalicznych Emperii działa już ponad 3,8 tys. polskich sklepów. Grupa Handlowa Emperia w całym kraju zatrudnia niemal 13 tysięcy osób.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan powstała w 1994 roku jako organizacja zrzeszająca kupców, prowadzących działalność handlową. Spółka konsoliduje obecnie ponad 2,7 tys. placówek. Sieć swoją politykę realizuje poprzez centralę – Lewiatan Holding S.A. z siedzibą we Włocławku oraz regionalne Spółki Operatorskie.