Otwarcie odnowionego sklepu Arhelan w miejscowości Sokółka odbyło się w sobotę 23 października. Obiekt zyskał nowe oblicze, m.in. dzięki temu, że został doświetlony. Zmieniły się też stoiska: wędliniarskie i alkoholowe, które zostały dostosowane do standardów sieci. – Zmiana ustawienia sklepu niewątpliwie sprawiła, iż jest on bardziej przestronny i komfortowy dla klienta. Mamy nadzieję, iż klienci szybko przyzwyczają się do nowego ustawienia – podkreślają przedstawiciele sieci Arhelan.

Podczas otwarcia na klientów czekały konkursy. Ponadto, zgodnie ze zwyczajem sieci, nie zabrakło obecności Asterixa i Obelixa z dalekiej Galii.

Firma Arhelan Burzyńscy jest rodzinnym przedsięwzięciem. Została powołana do istnienia w roku 1991 w Bielsku Podlaskim przez Helenę, Mirosława, Mirosławę oraz Arkadiusza Burzyńskich. W pierwszych latach istnienia główną działalnością firmy była sprzedaż hurtowa produktów spożywczych. W 1995 roku powstał pierwszy market w Bielsku Podlaskim. Potem sieć otwierała kolejne, ciągle na terenie woj. podlaskiego. Dopiero w roku 2007 właściciele marki zdecydowali się na poszerzenie działalności na inne tereny kraju. Sklepy Arhelan zaczęły być otwierane również na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego.