Factory Kraków – centrum o powierzchni 22 tys. mkw. zajmie pierwszy poziom parku Futura Park Kraków i pomieści 120 lokali. W tym samym obiekcie na parterze mieścić się będzie park handlowy ze średniopowierzchniowymi sklepami, wśród których znajdą się między innymi Alma, RTV Euro AGD, Super-Pharm, Douglas, CCC czy Carry.

Budowa Futura Park Kraków rozpoczęła się w czerwcu 2010 roku i potrwa do III kwartału przyszłego roku. Niedawno, 6 października 2010 uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod jego budowę.
Kompleks powstaje w pobliżu wjazdu na autostradę A4, która zapewni dogodny dojazd klientom z całego regionu. Niewątpliwym atutem komunikacyjnym tej inwestycji jest budowany obecnie odcinek północnej obwodnicy Krakowa, z której będzie można bezpośrednio wjechać na teren Futura Parku. Dojazd z centrum Krakowa zajmie około 10 min. Parking nowego centrum pomieści 1400 samochodów. Wejście do obu części będzie dostępne bezpośrednio z parkingów dzięki odpowiedniemu projektowi budynku i ukształtowaniu terenu.

Factory Kraków będzie największym centrum outlet w portfolio firmy Neinver w Polsce i jednym z trzech – obok Factory Annopol i Factory Szczecin – tego typu projektów realizowanych przez firmę na tym rynku. Wartość inwestycji szacowana jest na 76 mln euro. Za komercjalizację powierzchni handlowej Factory Kraków odpowiada agencja Cushman&Wakefield.