Na rynku jest już zdecydowanie lepiej

Duży potencjał oraz możliwość rozwoju dostrzegamy w miastach między 15 a 50 tys. mieszkańców. Są one idealne pod parki handlowe. W miastach między 50 a 100 tys. mieszkańców można jeszcze znaleźć miejsce na nowe galerie handlowe. Moim zdaniem przede wszystkim wschodnia Polska jest regionem z wciąż otwartą przestrzenią pod inwestycje.

Na rynku jest już zdecydowanie lepiej. W tej chwili rozmowy podejmują z nami banki PKO BP, PKO SA, BRE Hipoteczny. To one oferują nam dalsze linie kredytowe.

Aktuaknie biarzemy pod uwagę również rynki zagraniczne. Rozmawiamy właśnie z partnerem z Mińska na Białorusi. Mogłaby tam powstać inwestycja kosztująca 100 milionów złotych, ale finansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach wspierania eksportu polskich usług i produktów poza Unię Europejską. Taka forma wydaje się nam być aktualnie najbardziej bezpieczna. Mamy już nawet upatrzoną działkę. Na razie zleciliśmy przeprowadzenie analiz rynkowych pod ewentualny projekt.

W sferze dalszych planów rozwoju PA Nova pojawia się również koncept wejścia z działalnością na Ukrainę. To właśnie rynki wschodnie wydają się nam najbardziej interesujące inwstycyjnie i również na dzień dzisiejszy najbardziej korzystne.