W czwartek 28 października sieć dyskontów spożywczych Lidl otworzyła trzy nowe sklepy. Chodzi o markety zlokalizowane: w Krakowie przy ul. Siewnej, w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej i w Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie) przy ul. Wyszyńskiego.

To kolejne placówki, które w tym miesiącu uruchomiła sieć Lidl. Oprócz powyższych lokalizacji nowe dyskonty w październiku powstały także w Siemianowicach Śląskich, Nidzicy i Węgrowie, a ponadto dwa sklepy otwarte zostały w Krakowie przy ulicach: Pachońskiego i Borkowskiej.

Lidl to jedna z największych sieci dyskontów spożywczych w Polsce. Firma pierwsze sklepy otworzyła w latach 70-tych ubiegłego wieku w okolicach niemieckiego Ludwigshafen. Lata 80-te charakteryzowały się ekspansją na terenie Niemiec. Natomiast od początku lat 90-tych rozpoczęto ekspansję międzynarodową. Lidl posiada obecnie sklepy w niemal wszystkich krajach Europy. Jako międzynarodowa grupa przedsiębiorstw, Lidl posiada niezależne spółki za granicą prowadzące działalność na terenie całej Europy.

Firma Lidl w Polsce działa od 2002 roku. W ciągu ośmiu lat sieć rozrosła się do ponad 380 marketów na terenie całego kraju. Spółka Lidl Sklepy Spożywcze zarejestrowana jest w miejscowości Jankowice w woj. wielkopolskim.