Slam poetycki to konkurs, podczas którego poeci „pojedynkują” się ze sobą na wiersze, a ich występ ocenia publiczność.

Piąty bielski slam będzie jednocześnie pierwszym w Polsce, który odbędzie się w galerii handlowej. W konkursie wezmą udział gwiazdy tej dyscypliny: Grzegorz Bruszewski i Dawid Koteja, Masha i Jan Jilek. Wystąpi też Jaś Kapela – zwycięzca pierwszego slamu poetyckiego Polsce.

W slamie w Sferze może wziąć udział niemalże każdy. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres : [email protected] Za zajęcie I miejsca uczestnik otrzyma 600 zł, II miejsca – 400 zł. Kolejnych piętnastu najlepszych slamerów otrzyma nagrody książkowe.

Wizualnym dopełnieniem konkursu będzie prezentacja na ekranach LCD video-wierszy, czyli multimedialnych zabaw z poezją i typografią autorstwa studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dodatkowo, specjalnie na tę edycję slamu, spośród nadesłanych na konkurs wierszy – pięć zostanie wybranych i zaanimowanych, czyli przetworzonych na język wideo.

Atrakcją wieczoru będzie występ pioniera czeskiego beaboxingu – Jaro Cossiga, jedynego europejskiego członka nowojorskiego towarzystwa Beatboxer Entertainment N.Y., który w swojej karierze prowadził warsztaty w prestiżowej New York Street Academy.

Oprawę muzyczną stworzy zaś zespół Indigo Tree, który po konkursie zagra godzinny koncert promujący swoją najnowszą płytę „Blanik”.