W ramach współpracy Grupa M&M Polska jest odpowiedzialna za cotygodniowy transport kawy z zakładu produkcyjnego Nestle w niemieckim Mainz do centrum dystrybucyjnego w Gądkach pod Poznaniem.

– Cieszy nas fakt, że Nestle zaufało naszym kompetencjom w zakresie zarządzania przestrzenią transportową. W oparciu o nowe doświadczenia będziemy kontynuować strategię rozwoju palety specjalistycznych rozwiązań dla konkretnych sektorów rynku – mówi Wojciech Niemotko, dyrektor zarządzający M&M Polska.

Gwarantem jakości usług Grupy M&M dla branży spożywczej jest przestrzeganie przez spółkę restrykcyjnych norm Niemieckiego Instytutu Standaryzacji, określonych certyfikatem DIN EN 12642 Code XL. Każdorazowo transport artykułów spożywczych wymaga również wydania przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną zezwolenia upoważniającego dany pojazd do przewozu produktów oraz posiadania przez kierowcę książeczki zdrowia z aktualnymi wynikami badań.

Przedmiotem działalności firmy M&M Polska jest spedycja drogowa oraz kolejowa ze szczególnym wskazaniem na przewozy drobnicowe i całopojazdowe. M&M Polska posiada oddziały w Jaworznie, Rzeszowie, Wrocławiu, Małaszewiczach i w Warszawie, gdzie znajduje się centrala firmy. Spółka należy do systemu logistycznego System Plus, który gwarantuje bezpośrednie połączenie z ponad 30 krajami. Z usług spółki korzystają między innymi Camaieu, Volvo, Conforama, Orsay oraz Tomplast.