Urządzenie sprawdza się przy inwentaryzacji towarów

Intermec CS40 jest przydatny w inwentaryzacji, przyjęciach towarów i zarządzaniu nimi, kontroli ubytków, marchindisingu, nadzorze nad stoiskami, obsłudze klienta (np. w przymierzalniach). Dodatkowo działa jako telefon i ułatwia komunikację wewnętrzną w sklepie.

CS40 sprawdza się również w sieci sklepów – zapewnia spójność zarządzania, a skalowalność urządzenia gwarantuje wsparcie rozwoju przedsiębiorstwa.

– Wysoka konkurencyjność na rynku handlu detalicznego wymaga stosowania najnowszych technologii. Era kartki i długopisu minęła bezpowrotnie – mówi Tomasz Widuch, channel business manager w Intermec Technologies. – CS40 automatyzuje codzienne czynności. Za sprawą urządzenia możemy na przykład przeprowadzić inwentaryzację w czasie rzeczywistym, bez konieczności zamykania sklepu – dodaje.

CS40 wyposażono w dwa procesory oraz nowy system operacyjny przeznaczony dla urządzeń mobilnych Windows Embedded Handheld, oparty o Windows Mobile 6.5. Zastosowana w urządzeniu technologia bezprzewodowa 3.75G zapewnia najszybszy wśród sieci UMTS przesył danych i komunikację głosową. Zastosowane tu moduły komunikacji bezprzewodowej (WiFi, UMTS, GPS, Bluetooth) gwarantują wygodny dostęp do zdalnych baz danych, m.in. pozwalając wczytywać i przesyłać ciężkie dokumenty czy zdjęcia. Wsparcie w zakresie aktualizacji oprogramowania, wdrożenia i zarządzania urządzeniami jest nieodpłatne – za pośrednictwem autorskiego narzędzia Intermec SmartSystems.

Terminal skanuje kody jedno- i dwuwymiarowe (w dowolnej orientacji). CS40 ma wbudowaną technologię GPS, kolorowy aparat fotograficzny 3Mpx. Urządzenie jest niewielkie (wymiary: 13 x 6 cm, waga: 20 dag), więc jest bardzo poręczne. Terminal charakteryzuje ergonomia i prostota obsługi, czemu sprzyja duży i przejrzysty wyświetlacz dotykowy i podświetlana klawiatura. Nowy terminal jest odporny na wstrząsy i upadki, pyłoszczelny, wodoodporny, funkcjonuje w temperaturze od -10° C do +50° C; ma 12 miesięcy gwarancji.

Terminal CS40 współpracuje z drukarkami mobilnymi, umożliwiając np. szybkie wydrukowanie cen towarów przecenionych wraz z kodem kreskowym – z poziomu systemu, co eliminuje konieczność produkowania odrębnie każdej etykiety i znacząco oszczędza czas. Terminal współpracuje m.in. z wzmocnioną drukarką przenośną Intermec PB32, rekomendowaną dla sektora handlu detalicznego.