Emperia o dokonanej transakcji poinformowała w piątek 29 października. Do tej pory wszystkie udziały gliwickiego Kolibra należały do osób fizycznych. Dziś są one własnością giganta handlowego – Emperii, która objęła 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu wspólników.

– Zakupem tej spółki było zainteresowanych wiele podmiotów z branży. Cieszymy się, że zarząd tej sieci zdecydował się na współpracę właśnie z nami – podkreśla Artur Kawa, prezes Emperii.

Nowy właściciel Drogerii Koliber szacuje, że w tym roku obroty sklepów franczyzowych należących do sieci wyniosą 42 mln zł. Głównym dostawcą drogerii jest należąca do Grupy Kapitałowej Emperia spółka Ambra.

– Mamy ambitne plany rozwoju Grupy Dystrybucyjnej Tradis i konsekwentnie szukamy atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych. Biorąc po uwagę stale poszerzaną ofertę chemiczno-kosmetyczną oraz wysoką jakość usług oferowanych przez Tradis na terenie całego kraju, z pełnym przekonaniem twierdzę, że jesteśmy dobrym partnerem dla polskich drogerii – przekonuje Dariusz Kalinowski, członek zarządu Tradis.

Drogerie Koliber sp. z o.o. są organizatorem franczyzowej sieci sklepów detalicznych branży drogeryjno-chemicznej. Siedziba firmy mieści się w Gliwicach. Sieć skupia obecnie 64 placówki leżące na terenie woj. śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Ich łączna powierzchni sprzedaży to 3,2 tys. mkw.

Emperia to polska grupa handlowa, która prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Łącznie w ramach sieci detalicznych Emperii działa już ponad 3,8 tys. polskich sklepów. Grupa Handlowa Emperia w całym kraju zatrudnia niemal 13 tysięcy osób. Głównym założeniem strategii Grupy na lata 2010 – 2012 jest wydzielenie trzech dywizji biznesowych: Grupy Dystrybucyjnej Tradis, Supermarketów Stokrotka/Delima oraz Nieruchomości. Planowane jest także upublicznienie dywizji dystrybucyjnej (do końca marca 2011) i supermarketów (pierwsza połowa 2013).