– Pasaż Świętokrzyski powiększy portfolio zarządzanych przez King Sturge nieruchomości. Obecnie w Polsce zarządzamy 50 projektami o łacznej powierzchni wynajmowalnej około 500 tys. mkw., a ponad 1,3 mln mkw powierzchni całkowitej – mówi Iwona Laszkiewicz, dyrektor działu Ppoperty&asset management. – Nasz stabilny rozwój pozwala na przejęcie w zarządzanie nieruchomości na terenie całego kraju. Nie boimy sie ani miast regionalnych ani małych miejscowości ponieważ w każdej części Polski jesteśmy w stanie zapewnić dzięki przeszkolonemu i fachowemu zespołowi profesjonalną obsługę o wysokim standardzie – dodaje.

King Sturge należy grona niezależnych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie (posiada 46 biur w 12 krajach europejskich). King Sturge zatrudnia przeszło 3800 pracowników w 165 własnych i stowarzyszonych biurach na całym świecie. Sieć obejmuje główne ośrodki handlowe w Wielkiej Brytanii, najważniejsze miasta Europy kontynentalnej, a także Stany Zjednoczone i Kanadę, które są obsługiwane przez partnerów handlowych z King Sturge CORFAC International. Spółka posiada również firmy stowarzyszone w Chinach, Indonezji, Malezji i Singapurze.

Warszawskie biuro King Sturge zostało otwarte w styczniu 2000 roku w odpowiedzi na dynamiczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze na polskim rynku nieruchomości. W kwietniu 2008 roku zostało otwarte kolejne biuro w Katowicach.