Helios otworzy 17 kin w cztery lata

W ciągu najbliższych czterech lat spółka Helios uruchomi w sumie siedemniaście kin. Wielosalowe obiekty pojawią się w między innymi Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Inowrocławiu, Rzeszowie, Przemyślu, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, Jaworznie oraz Jastrzębiu-Zdroju. Łacznie w wielosalowych obiektach kinowych powstanie 96 ekranów i prawie 21 tys. foteli.

Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Centrum Filmowego Heliso SA wyjaśnia, że plany stanowią realizację strategii intensywnego rozwoju sieci. Ofocjalnie mówi już o podpisaniu w ostatnim czasie dziesięciu kolejnych kontraktów. O siedmiu umowach wspominał już dwa miesiące temu.

Grupa Helios – operator kinowy – w pierwszym półroczu 2010 roku uzyskała 93,2 mln zł przychodów, dało to wzrost o około 8,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wyższe okazały się być również przychody za lipiec 2010 roku w stosunku do ubiegłego roku – o 16,7 proc.

Główne źródła przychodów Heliosa to sprzedaż biletów i sprzedaż barowa (odpowiednio 74 proc. i 21 proc. skonsolidowanych przychodów w 2009 roku). Udział Grupy Helios (Helios plus Kinoplex) w łącznej liczbie biletów do kina sprzedanych w polskich multipleksach w 2009 roku wyniósł około 24 proc.