Powstanie dwóch marketów: w Płocku i w Gdańsku – to plany Piotra i Pawła na końcówkę tego roku. W obu miejscowościach działają już po dwie placówki pod logo sieci. Będą to kolejne sklepy otwarte w czwartym kwartale 2010 r.

Przypomnijmy, że od 23 października nowy sklep Piotr i Paweł działa w Warszawie. Jest to czwarty supermarket tej firmy w stolicy i 74 w Polsce. W obiekcie o powierzchni sali sprzedażowej przekraczającej 1 tys. mkw., zainstalowano nowatorskie rozwiązania technologiczne w meblach chłodniczych pozwalające osiągnąć oszczędność energii na poziomie nawet do 50 proc.

Eleonora Woś wraz z synami Piotrem i Pawłem postanowiła otworzyć swój pierwszy sklep w 1990 roku. Kolejne lata przynosiły rozwój sieci: pierwszy supermarket (1991), pierwszy supermarket czynny całą dobę (1995), pierwsze umowy na zasadach franczyzy (2000) i stworzenie Centrum Logistycznego w Sadach koło Poznania. Dziś już 74 sklepy są obecne w 45 miastach w całym kraju. W minionym roku zostało otwartych 16 supermarketów delikatesowych z tym szyldem, w takich miastach jak na przykład: Białystok, Poznań, Gdańsk, Opole, Legnica, Koszalin czy Radom. Oprócz prowadzenia sklepów Piotr i Paweł rozwija sprzedaż przez internet.

Placówki sieci Piotr i Paweł zanotowały w ubiegłym roku obroty detaliczne na poziomie 1 352 mln zł, co oznacza, że w porównaniu z 2008 rokiem wzrosły o 20 proc.