Akcję przygotowało centrum handlowe Warszawa Wileńska wspólnie ze Szpitalem Praskim. W sobotę i w niedzielę od godz. 12 do 18 goście galerii będą mogli skorzystać z porad kardiologa oraz poddać się badaniu EKG. Ponadto specjaliści ze Szpitala Praskiego na terenie centrum, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na poziomie II, dokonają bezpłatnych pomiarów ciśnienia krwi, cukru, cholesterolu, wskaźnika masy ciała, udzielą porad na temat zdrowego stylu życia, a wszystkie panie będą mogły skorzystać z porad ginekologicznych.

„Praskie dni serca” to także zbiórka krwi, która odbędzie się 6 listopada w godzinach od 12 do 16. W ambulansie warszawskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ustawionym przed głównym wejściem do centrum, każdy chętny będzie mógł honorowo oddać krew.

Centrum Handlowe Warszawa Wileńska znajduje się w dzielnicy Praga Północ, u zbiegu ulic Targowej i al. Solidarności. Specyfiką obiektu jest połączenie centrum handlowego i dworca PKP. Centrum składa się z dwóch części: pierwsza to trzy poziomy galerii handlowej oraz znajdujące się ponad nią dwa piętra nowoczesnej powierzchni biurowej. W drugiej części mieści się hipermarket oraz trzypoziomowy parking dla klientów.