Od początku roku powstało 105 nowych Biedronek

Od stycznia do września Jeronimo Martins zainwestowała w nowe sklepy blisko 289 mln euro, z czego 65,8 proc. wchłonęła sieć Biedronka. Tylko w trzecim kwartale roku powstało 38 nowych Biedronek o łącznej powierzchni sprzedaży 24 126 mkw.

Zgodnie ze specyfiką rynku, najwięcej nowych Biedronek pojawi się pod koniec roku. Na czwarty kwartał sieć zapowiada aż 80 otwarć. W sumie w całym 2010 roku Jeronimo Martins uruchomi w Polsce 185 nowych placówek.

W ubiegłym roku pod logo Biedronki funkcjonowało 1 466 sklepów o łącznej powierzchni sprzedaży blisko 814,5 tys. mkw.

W trzecim kwartale tego roku sklepy Biedronka zanotowały 20 proc. wzrost całkowitej sprzedaży, liczony w polskiej walucie. Natomiast w okresie od stycznia do września sieć osiągnęła ok. 11-procentowy wzrost sprzedaży like-for-like i osiągnęła całkowitą sprzedaż w wysokości blisko 3,6 mld euro. Wynik ten stanowił ponad połowę sprzedaży całej Grupy Jeronimo Martins.

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem sieci sklepów detalicznych Biedronka, liczącej ponad 1,5 tys. placówek. Sklepy znajdują się w blisko 600 miastach, zarówno dużych, jak i małych, oferując artykuły spożywcze oraz produkty chemii gospodarczej. Firma zatrudnia około 29 tys. pracowników. Od 1995 r. JMD zainwestowała w Polsce powyżej 3 mld zł.