Interbud – Lublin, inwestor planowanej galerii handlowej, chce rozpocząć prace budowlane pod koniec pierwszego kwartału 2011 r., tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Obiekt powstanie pomiędzy ulicą Jana Pawła II, Gęsią i aleją Kraśnicką w Lublinie. Jak informowaliśmy wcześniej, firma rozmawia już z deweloperami i potencjalnymi najemcami. Jak udało nam się ustalić, inwestycją zainteresowana jest spółka PA Nova.

– Rozmowy w tym zakresie cały czas trwają a ich wynik jest trudny do przewidzenia. PA Nova jest mocno zainteresowana Lublinem jako potencjalnym miastem na swoje inwestycje – przyznaje Jacek Tajster, dyrektor ds. inwestycji firmy PA.Nova

Interbud-Lublin SA jest firmą budowlano-deweloperską z ponad 23-letnim doświadczeniem. W jej kompetencje wchodzą usługi budowlane, realizowane w ramach zleceń zewnętrznych lub na potrzeby własne, a także projekty w segmencie publicznym. Przychody Interbudu w roku 2009 osiągnęły pułap ponad 127 mln zł, co oznacza wzrost o 77 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

PA Nova SA jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Struktura organizacyjna firmy, w skład której wchodzą działy: deweloperski, budowlano -wykonawczy, projektowo – architektoniczno – urbanistyczny oraz systemów informatycznych, pozwala na realizację i obsługę całości procesu budowlanego. W latach 2002 – 2008 PA Nova wykonała 25 obiektów handlowych. Głównymi odbiorcami realizowanych inwestycji są następujące sieci handlowe: Kaufland, Tesco, Netto.