Umowa pomiędzy Waspol a AMB Hurt została zawarta 2 listopada. Jest to już szóste przejęcie i trzecie w tym roku zrealizowane przez Waspol. Jeszcze w tym roku planowane jest sfinalizowanie kolejnej akwizycji, co ma znacząco wpłynąć na poprawę wyników finansowych tej spółki w 2011roku. Poprzez przejęcia Waspol chce być liderem na rynku dystrybucji piwa w centralnej i północno wschodniej Polsce. Spółka konsekwentnie będzie rozszerzała skalę i obszar działalności w celu dalszej poprawy wyników finansowych.

AMB Hurt z siedzibą w Olsztynie jest firmą od 20 lat działającą z sukcesem na lokalnym rynku dystrybucji piwa i napojów

Waspol SA jest niezależnym dystrybutorem alkoholi wysokoprocentowych, piwa i wina. Grupa kapitałowa Waspol jest od wielu lat partnerem handlowym wszystkich znaczących na polskim rynku producentów i importerów w branży alkoholowej. Klientami spółki są sieci międzynarodowe, sieci lokalne, hurtownie, sklepy detaliczne, stacje benzynowe i HoReCa.

Do odbiorców Waspol dociera za pośrednictwem jedenastu regionalnych centrów dystrybucji, zlokalizowanych w centralnej i północno-wschodniej Polsce. Dla podniesienia jakości obsługi firma wprowadziła 24-godzinny czas pracy magazynów. Zatrudnia ponad 250 osób i dysponuje flotą transportową – ponad 170 samochodów, a łączna powierzchnia magazynowa wynosi 20 tys. mkw.