Dwa nowe salony w galeriach handlowych to element strategii spółki Wojas na ten rok. Przypomnijmy, że zgodnie z prognozami, jakie spółka przedstawiła pod koniec sierpnia tego roku, w 2010 r. spółka planowała otworzyć w sumie 13 nowych sklepów i jednocześnie zamknąć trzy placówki.

Podczas otwarcia nowych salonów w CH Zakopianka w Krakowie i w CH Borek we Wrocławiu, Wojas przygotował dla klientów specjalne rabaty.

Przedsiębiorstwo Wojas powstało na terenach dawnych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale. Do 2007 roku funkcjonowało pod nazwą Zakłady Produkcyjno-Handlowe Wojas, które w całości zostały wniesione w postaci aportu do spółki akcyjnej Wojas. Firma początkowo zatrudniała kilkanaście osób, które produkowały kilkadziesiąt tysięcy par obuwia skórzanego rocznie. Teraz zatrudnia ok. 500 pracowników i wytwarza ponad 550 tys. par butów. Pierwszy sklep firmowy Wojas został otwarty w 1990 roku. W 1997 roku powstała spółka Wojas Trade, która przejęła istniejące sklepy firmowe i aktywnie rozbudowywała sieć.

Obecnie buty z marką Wojas można kupić w sieci ok. 100 sklepów firmowych w całej Polsce oraz w dziewięciu placówkach na Słowacji. Wszystkie sklepy są własnością Wojas Trade i Wojas Slovakia, które należą do spółki Wojas.