Budowa Alchemii rozpocznie się w przyszłym roku

Koncepcja stworzenia obiektu handlowego na lubelskiej Starówce powstała już kilka lat temu. Jednak oficjalne pozwolenie na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę części układu komunikacyjnego śródmieścia, inwestor – spółka Arkady – otrzymał w lutym ubiegłego roku. Od tego momentu przyspieszyły również przygotowania.

W październiku br. architekci zakończyli projekt budowlany staromiejskiej części centrum handlowego, która będzie się mieścić między ulicami Olejną, Bramową i Szambelańską. Projekt jest aktualnie oceniany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Został on jednak sporządzony z uwzględnieniem wcześniejszych zaleceń i nie będzie radykalnie zmieniał wizualnej strony zabytkowego Starego Miasta.

Inwestor już wcześniej uzyskał  pozwolenie na budowę tzw. części śródmiejskiej, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego.

Alchemia będzie liczyć 14 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Dwa piętra galerii zostaną przeznaczone dla sklepów i punktów usługowych, na jednym poziomie znajdzie się food court. Komercjalizacją zajmie się DTZ.

Obiekt będzie dysponował dodatkowo podziemnym parkingiem, połączonym z galerią. Wjazd b edzie umieszczony od strony ul. Świętoduskiej, gdzie w ramach inwestycji ma powstać również niewielki skwer.

Spółka Arkady została założona pięć lat temu w Lublinie. Centrum Handlowe Alchemia jest jej priorytetową inwestycją.