Salon Empik w galerii Turzyn w Szczecinie zlokalizowany będzie na parterze budynku. Otwarcie planowane jest na 25 listopada. Nowy sklep zostanie otwarty już w okresie trwania akcji przedświątecznej Empiku („Moc kulturalnych prezentów”), w związku z tym klienci tego salonu będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty, obejmującej nowości, specjalne pakiety produktów i tytuły dostępne wyłącznie w Empiku.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii: media i rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion SA jako spółka holdingowa. Model biznesowy Grupy EM&F opiera się na działalności czterech segmentów: Grupa Empik (m.in. książki, prasa, multimedia, artykuły art & pap oraz bilety na imprezy kulturalne), Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce), Szkoły Językowe oraz segment Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne).

Centrum handlowe Turzyn zostało otwarte w listopadzie 2001 r. Na powierzchni całkowitej 63 tys. mkw. i powierzchni handlowej wynoszącej 30 tys. mkw., znajduje się 80 lokali oraz stoiska handlowe. Na dwóch poziomach galerii znaleźć można m.in. sklepy z modą damską, męską i dziecięcą, sklepy sportowe, perfumerie czy sklepy z wyposażeniem wnętrz, sprzętem komputerowym oraz sprzętem RTV i AGD. Ponadto mieszczą się tu punkty usługowe, m.in. salon fryzjerski, pralnia, kantor, biuro podróży, kwiaciarnia i apteka.