Zawody są organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działające na Politechnice Łódzkiej. Patronat honorowy nad imprezą objął rektor Politechniki Łódzkiej prof. Stanisław Bielecki oraz Prezydent Miasta Łodzi Tomasz Sadzyński.

Sobotnie spotkanie z robotyką potrwa od godz. 10.00 do 21.00. W tym czasie, w rotundzie galerii handlowej Manufaktury, rozegranych będzie osiem konkurencji. W głównej – „Sumo”, zmierzą się roboty o wymiarach podstawy 20×20 cm, dowolnej wysokości i wadze nieprzekraczającej 3 kg. Roboty będą walczyć na ringu o średnicy 154 cm.

Najmłodsi pasjonaci robotyki mogą wziąć udział w „Otwartych warsztatach budowy i konkursie programowania robotów Lego”. Dzieci u boku instruktorów z firmy Trobot, organizatora warsztatów, będą mogły zbudować z klocków Lego Mindstorms robota.

Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym 9 ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym dwa hipermarkety).
W centrum handlowym poza sklepami znajdują się m.in.: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji i kawiarni