System Elektronicznej Wymiany Danych (ang. Electronic Data Interchange – EDI) to nic innego, jak wymiana danych między systemami informatycznymi partnerów handlowych, przy minimalnej ingerencji człowieka.
– Dzięki systemowi mamy pełną kontrolę nad sklepem. System rejestruje przyjęcie towaru, sprzedaż i zwroty. Ta kompleksowa usługa ułatwia nam pracę – podkreśla Jerzy Gliński z warszawskiego przedsiębiorstwa Progress.

Elektroniczne faktury pozwalają na szybkie księgowanie, a elektroniczne dowody dostaw zapewniają bezbłędne wprowadzenie prasy do systemu informatycznego sklepu. Jest to podstawowy warunek, aby po sprzedaży bezbłędnie rozliczyć zwroty. Klienci Kolportera DP w formie elektrofonicznej otrzymują również faktury korygujące. Elektroniczna wymiana dokumentów ułatwia też identyfikację tytułów prasowych, które występują w kilku mutacjach.

– W dużym sklepie trudno w stu procentach wyeliminować pomyłki, ale takich sytuacji było naprawdę niewiele – mówi Choroszyńska, odpowiedzialna za dział prasy w warszawskim salonie Traffic Club, w którym funkcjonuje EDI.

Aby skorzystać z EDI, należy się skontaktować z najbliższym terenowym oddziałem Kolportera DP. – Nasz system jest rozwiązaniem, które usprawnia pracę każdego punktu sprzedaży, niezależnie od jego wielkości i rodzaju stosowanego w nim oprogramowania – podkreśla Michał Zbytek, pełnomocnik zarządu Kolportera DP ds. sprzedaży.