Oferta Leroy Merlin w Legnicy to ok. 35 tys. artykułów budowlanych, do majsterkowania, wyposażenia wnętrz oraz ogrodowych. Sklep podzielony został na 13 działów: budowlany, drzewny, elektryczny, narzędzi, wykładzin, glazury i terakoty, sanitarny, hydrauliczny, ogród, metalowy, farb i lakierów, dekoracji, oświetlenia.

Do dyspozycji klientów jest 313 miejsc parkingowych i ponad 200 wózków zakupowych różnego rodzaju. Sklep posiada 18 kas z możliwością płacenia zarówno w złotówkach, jak i w euro.

– Zatrudniamy 150 osób, głównie z Legnicy i okolic. Ponadto współpracujemy z wieloma lokalnymi firmami, tj. od firmy sprzątającej po rzemieślników świadczących usługi montażowe – mówi Bogdan Siłka, dyrektor sklepu Leroy Merlin w Legnicy.

Uroczystościom związanym z powstaniem sklepu w Legnicy towarzyszyły imprezy okolicznościowe. 4 listopada na legnickim rynku zainicjowano budowę domku do zabawy dla dzieci, który został przekazany wychowankom Domu Dziecka w Legnicy. Dzień później odbędzie się wystawa "Eko Domów Marzeń" zbudowanych przez uczniów legnickich szkół z materiałów ekologicznych i wtórnych w ramach konkursu ogłoszonego przez Leroy Merlin. Tego dnia w sklepie wystąpi zespół All Sounds Allowed, którego muzycy tworzą dźwięki wykorzystując do tego elektronarzędzia, np. wiertarki czy pilarki.