Na otwarcie Centrum Handlowego Pod Wiatrakami mieszkańcy okolic Słupska muszą nieco jeszcze zaczekać. Pierwszy koncept zakładał inaugurację galerii już wiosną br., jednak okazało się to niemożliwe. Na drodze pojawiały się bowiem przeszkody formalno-prawne.

W ostatnim tygodniu w lokalnej prasie pojawiła się kolejna data otwarcia – 26 listopada 2010 roku. Z rozmowy z Martą Tymicką, odpowiedzialną w I.R.E.S. za komercjalizację CH Pod Wiatrakami, dowiedzieliśmy się, że nastąpi ono dopiero w przyszłym roku.

Już teraz wiadomo natomiast kto jest głównym operatorem spożywczym w galerii – są to delikatesy Piotr i Paweł, które zajmują powierzchnię 1700 mkw. Wśród głównych najemców widnieją również sklep Meble Agata, Abra Meble, Eurofirany, Avans, Decathlon oraz Cztery Łapy.

Jak zapewnia Marta Tymicka, w tej chwili jest już wynajęte 80 proc. powierzchni handlowej CH Pod Wiatrakami. Swoje miejsce znajdzie tu około 20 sklepów w części głównej i kilka małych w wewnętrznej galerii o powierzchni 1500 mkw. Ta zlokalizowana jest tuż przy delikatesach Piotr i Paweł.

Inwestorem centrum handlowego jest firma deweloperska I.R.E.S., która odpowiada również za komercjalizację obiektu. Głównym wykonawcą prac budowlanych zostało Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus SA.