Szacunki, jakie Elzab przedstawił na lata 2010 – 2013, przedstawiają się imponująco. Ten rok spółka chce zakończyć z wynikiem 60 – 65 mln zł przychodów ze sprzedaży i rentownością netto na poziomie 6 – 7 proc. Z kolei w kolejnych trzech latach zakłada trwałe zwiększanie przychodów do 80 – 85 mln zł i zwiększenie rentowności netto do 9 – 11 proc.

Spółka chce osiągnąć tak dobre wyniki m.in. poprzez wykorzystanie potencjału rynkowego. W 2011 r. potencjał ten wynikać będzie z objęcia fiskalizacją nowych grup podatników. Z kolei w kolejnych latach na dobry klimat dla spółki mają złożyć się: coroczny wzrost rynku urządzeń fiskalnych, naturalny cykl wymiany urządzeń, rynek odtworzeniowy, trend do automatyzacji, zwiększenie eksportu oraz rozszerzenie współpracy w zakresie sprzedaży produktów i usług z klientami spółek grupy Exorigo.

Co więcej, Elzab planuje także rozszerzyć i pogłębić współpracę z siecią dystrybucji – głównie poprzez rozszerzenie sieci dystrybucji o nowe kanały sprzedaży, intensyfikację szkoleń dla dealerów w zakresie nowych produktów, integracji produktów i usług, a zwłaszcza software’u, intensyfikację sprzedaży do klientów strategicznych poprzez VAR-ów, powołanie w spółce handlowców – specjalistów wspomagających sprzedaż do wybranych branż. Elzab chce również zaangażować się kapitałowo w branżę nowych rodzajów produktów monitorowania płatności za media.

Elzab SA jest producentem oraz dostawcą urządzeń i systemów wspomagania sprzedaży detalicznej. Jest firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy kas fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą, takich jak: wagi elektroniczne, sprawdzarki cen, drukarki niefiskalne, drukarki etykiet, szuflady kasowe, modemy kasowe oraz multipleksery