Do znacznego zwiększenia udziału firmy Bosch w rynku koderów wideo przyczynił się koder VIP-X1XF H.264, jak również wprowadzenie rejestratorów sieciowych i hybrydowych z serii 700, które pozwoliło firmie umocnić pozycję w segmencie cyfrowych rejestratorów wideo.

Johan Jubbega, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w firmie Bosch Security Systems już teraz zapowiada, że firma planuje dalej zwiększać swój udział w rynku poprzez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów z zakresu CCTV.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym oferującym nowoczesne technologie. Poszczególne działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa oraz Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ok. 275 tys. pracowników, odnotowały w 2009 roku obrót w wysokości ponad 38,2 mld euro. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Światowa organizacja, na którą składają się ośrodki badawczo-rozwojowe, fabryki oraz sieć dystrybutorów jest filarem rozwoju przedsiębiorstwa. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3,5 mld euro na badania i rozwój oraz zgłasza ponad 3800 patentów.