Nagroda została przyznana przez jury w skład którego weszli przedstawiciele firm działających w branży nieruchomości. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas uroczystej gali 2010 CIJ Awards Poland, która odbyła się w dniu 4 listopada 2010 roku w hotelu InterContinental w Warszawie. W imieniu Keen Property Partners Retail, dewelopera Galerii Victoria, nagrodę odebrał Richard Keen, dyrektor zarządzający Keen Property Partners.

– Jesteśmy dumni, że Galeria Victoria została wybrana najlepszym centrum handlowym roku 2010. Wszystkie osoby zaangażowane w ten projekt od samego początku włożyły wiele serca w jego realizację – powiedział Richard Keen. – Jest to pierwszy kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy w Wałbrzychu, który odwiedziło prawie 110 tysięcy osób podczas dwóch pierwszych dni funkcjonowania – dodaje.

W jego opini Galeria Victoria przyczyniła się do ożywienia gospodarczego i rozwoju biznesu w Wałbrzychu oraz pełni istotną funkcję społeczną dla mieszkańców miasta.

Galeria Victoria została wybudowana na 10-hektarowej działce położonej przy ulicy 1 Maja
64 w centrum Wałbrzycha, przy drodze wojewódzkiej nr 367 do Jeleniej Góry oraz w sąsiedztwie drogi krajowej nr 35, wiodącej do przejścia granicznego z Czechami w Golińsku.