Kapitał zakładowy nowej spółki Rank-Pellene wynosi 5 tys. zł i dzieli się na 100 udziałów, z czego Rank Progress SA objął 50 proc. Spółka powołana została na potrzeby realizacji celu gospodarczego polegającego na budowie i odpłatnej eksploatacji pasażu handlowego o nazwie Pasaż IGA w Głogowie. Spółka została powołana na czas nieokreślony.

Rank Progress planuje kolejne inwestycje. Plany Rank Progress zakładają zainwestowanie w latach 2010-2012 500 mln zł i realizację ok. 180 tys. mkw. powierzchni handlowej. Ostatnio spółka otworzyła Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze. Czterokondygnacyjna galeria przykryta szklanym dachem posiada 150 metrowy odkryty taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i okalających go Karkonoszy. Cały obiekt to 10,5 tys. mkw z czego blisko sześć przeznaczono pod handel.

Rank Progress jest firmą inwestycyjno-deweloperską. Spółka 8 lipca tego roku zadebiutowała na głównym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Firma wprowadziła do obrotu 4.643.130 praw do akcji serii C. Z emisji akcji serii C spółka pozyskała 50 mln zł. Zysk za 2009 rok szacowany jest na prawie 74 mln złotych, zaś prognoza na przyszły rok przewiduje zysk na poziomie ponad 157 mln złotych.