Salon jubilerski Grzegorza Grzybka mieści się na pierwszym piętrze galerii i zajmuje niewielki lokal o powierzchni 23 mkw. Wcześniej był tu butik z torebkami. Punkty jubilerskie Grzegorza Grzybka to lokalna sieć, która na obszarze Śląska rozpoczęła działalność na początku lat dziewięćdziesiątych.

Druga nowość to punkt sprzedaży Cyfra Plus, który powstał na zasadzie franczyzy. Specjalnie pod jego działalność na parterze Galerii Pledan powstała niewielka wyspa dostosowana do przestrzeni obiektu.

W rozmowie z Retailnet.pl wiceprezes Galerii Pledan, Bartłomiej Ślęk ujawnił, że na najemcę czeka jeszcze jeden wolny lokal na poziomie +1. Do zagospodarowania jest powierzchnia 34 mkw. lokal znajduje się w sąsiedztwie salonów Top Secret i Troll. Ślęk wyjaśnia, że aktualnie galeria prowadzi wstępne rozmowy z kilkoma zainteresowanymi, ale żadna ze stron nie podjęła jeszcze wiążących decyzji.

Galeria Pledan jest pierwszym na Śląsku Cieszyńskim centrum handlowym typu convenience. Na dwóch poziomach znajdują się tu sklepy, kawiarnia, punkty usługowe. Do końca 2010 roku ma się tu pojawić również supermarket Tesco. Całkowita powierzchnia obiektu sięga 5500 mkw., z czego 3600 mkw. stanowi powierzchnia najmu.