Galeria Agora powstaje na placu Kościuszki w samym centrum Bytomia. Do obiektu prowadzi główna ulica handlowa miasta – ul. Dworcowa. Agora Bytom to kompleksowa, wielofunkcyjna inwestycja, składająca się z nowoczesnej galerii handlowo – rozrywkowej oraz sąsiadującego parkingu na około 1 tys. miejsc. W galerii znajdą się m.in.: wieloekranowe kino, sklepy, kawiarnie, restauracje, punkty usługowe, a także kameralna sala widowiskowa oraz powierzchnie biurowe.

Wśród najemców galerii znajdują się m.in.: 5.10.15, Big Star, Camaieu, CCC, C&A, H&M, Home&You, Orsay, Pretty One, Reserved, Solar, Sunset Suits i Top Secret, a także delikatesy Społem PSS Bytom.

Inwestorem jest firma Braaten+Pedersen, natomiast deweloperem obiektu – Borgestad ASA. Zarządcą nowej galerii została firma EMCM Poland.

Braaten+Pedersen, międzynarodowa firma deweloperska z siedzibą w Kopenhadze i lokalnym oddziałem w Gliwicach, specjalizuje się w projektowaniu i komercjalizacji nowoczesnych centrów handlowych. Firma uczestniczy w opracowywaniu nowych inwestycji lokowanych w centrach miast oraz zajmuje się modernizacją i rewitalizacją istniejących centrów handlowych tak w Europie Centralnej jak i w Skandynawii.

Borgestad ASA jest częścią Grupy Borgestad, założonej przez byłego premiera Gunnar Knudsena w 1904 roku. Jej pierwotne obszary działalności to żegluga handlowa, przemysł materiałów ogniotrwałych i nieruchomości. 1 października 2008 r. przemysłowa część Grupy – Borgestad Industries ASA – została oddzielona i jest notowana na giełdzie w Oslo.

EMCM Poland jest częścią Grupy EMCM zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami. Grupa EMCM zarządza 43 projektami w pięciu państwach europejskich, mając do dyspozycji ogółem 180 wykwalifikowanych pracowników tworzących międzynarodowy zespół. EMCM Poland działa na polskim rynku od roku 2006. Świadczy usługi związane z nieruchomościami obsługując centra handlowe, hale fabryczne i budynki mieszanej użyteczności.