W rankingu sklepy zostały podzielone na trzy grupy – Mega sklepy (powyżej czterech tys. opinii), Sklepy średniej wielkości (powyżej 1,1 tys opinii) i Młode wilki (powyżej 300 opinii).

Najlepiej oceniane przez klientów Mega sklepy to Electro.pl, RTV Euro AGD i Morele.net. Na czwartej pozycji znalazł się MegaMarket.com.pl. Odpowiednio w sklepach tych najcześciej kupowano żelazko Tefal FV9450E0 Ultimate, Notebook Lenovo IdeaPad Y550 i System operacyjny Windows 7.

W szeregu sklepów Średniej wielkości opinie konsumentów były pogrupowane na podkategorie: komputery, fotografia, RTV, AGD. Te produkty w sieci najlepiej sprzedają Monsterpc.pl, OleOle.pl, Portone.pl, Hihawa.pl.

Ostatnią grupę rankingową stanowiły sklepy o średnim zasięgu działania, które specjalizują swoje usługi w wyznaczonych niszach rynkowych. Wg listy serwisu Opineo.pl w sprzedaży komputerów i akcesoriów fotograficznych najlepiej sprawdza się Mp3palmtopy.pl. Tuż poniżej plasują się Tuszmarkt.pl oraz Primakomp.pl. W podkategorii RTV góruje również Primakomp.pl, a w przypadku AGD – SklepDlaCiebie.pl.

W rankingu zanalizowano dodatkowo sklepy sprzedające produkty specjalistyczne. Dobrze oceniane byłt SuperKoszyk.pl z asortymentem dla dzieci, Fajneceny.pl – w kategorii zdrowie i uroda, NetCar.pl – motoryzacja, Rockmetalshop.pl – zegarki i bizuteria, Upartyjnego.pl – odzież i obuwie.