Zaletą kasy fiskalnej Posnet Bingo HS wersja 3.02 jest możliwość zmiany waluty ewidencyjnej, w której będzie pracował moduł fiskalny. Poza tym urządzenie może komunikować się z komputerem online (zdalne programowanie i konfiguracja kasy bez przerywania pracy kasjera). Na uwagę zasługują też duże i czytelne wyświetlacze, szybki mechanizm drukujący (50mm/s) (lub opcjonalnie mechanizm Fujitsu przystosowany do intensywnej eksploatacji) oraz intuicyjny interfejs użytkownika, który sprawia, że kasa jest bardzo prosta w obsłudze. Cena wersji standard tego urządzenia, jaką Posnet prezentuje na swojej stronie internetowej, wynosi 1 099 zł.

Posnet Polska SA to firma z polskim kapitałem, tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży. Istnieje od 1993 roku, a zatem od początku rynku fiskalnego w Polsce. Główna siedziba spółki mieści się w Warszawie, poza biurem, obejmuje również pion konstrukcyjny, w którym projektowane są nowe urządzenia oraz ich oprogramowanie, dział produkcji z halą montażową i linią testów, a także serwis centralny oraz magazyn centralny. W 2010 roku zakończono rozbudowę głównej siedziby w Warszawie przy ulicy Municypalnej.

Posnet dysponuje bardzo szeroko rozwiniętą siecią dystrybucji urządzeń w kraju. Składa się na nią sześć własnych oddziałów (Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice, Lublin, Gdańsk), pięć przedstawicielstw regionalnych (Białystok, Kraków, Katowice, Poznań, Szczecin) oraz ponad dwa tysiące partnerów, którymi są wykwalifikowane firmy dealerskie.