Do akcji przyłączył się Gregor Gonsior, autor znanych łódzkich murali. Tym razem malować będzie nie na ścianie, ale na chodniku. Na rynku, na trasie żółtego tramwaju Manufaktury stworzy malowaną klawiaturę. Malowidło powstawać będzie przez kilka dni, a prace przy tym przedsięwzięciu ruszą 9 listopada.

Efekty pracy artysty poznamy już 11 listopada. Kiedy tramwaj Manufaktury będzie przejeżdżał po malowanych klawiszach fortepianu – zabrzmi muzyka Chopina. Akcja potrwa od 11 listopada do chwili, gdy muralowa klawiatura zniknie pod wpływem deszczu.

Gregor Gonsior to absolwent łódzkiej ASP, projektant mody, finalista Złotej Nitki, a także współautor wielkoformatowych murali na ulicy Zachodniej i Lipowej.

Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym 9 ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym dwa hipermarkety).
W centrum handlowym poza sklepami znajdują się m.in.: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji i kawiarni.