Kino w mieście Baia Mare ma sześć ekranów z 1 775 miejscami i trzema zainstalowanymi projektorami cyfrowymi. Spółka prowadzi w Rumunii 88 ekranów w ośmiu miastach.

– Cieszymy się z otwarcia naszego kolejnego kina w Rumuni, gdzie Cinema City realizuje największy program rozwoju organicznego. Cinema City w Baia Mare jest trzecim kinem, które otwieramy w tym roku w Rumunii po Cinema City Sun Plaza w Bukareszcie i Cinema City w Arad – powiedział Moshe (Mooky) Greidinger, prezes Cinema City.

Spółka na listopad zaplanowała uruchomienie dwóch kolejnych multipleksów: w bułgarskim mieście Stara Zagora oraz w Bytomiu.

Cinema City jest obecna w Rumunii od grudnia 2007 roku. Obecnie Spółka prowadzi w tym kraju dziewięć kin z 88 ekranami, wraz z kinem IMAX, w ośmiu miastach (Bukareszt, Timisoara, Iasi, Kluż, Bacau, Pitesti, Arad i Baia Mare). W I połowie 2010 przychody spółki z rynku rumuńskiego stanowiły 7,9 proc. łącznych przychodów Cinema City i wyniosły 9,1 mln euro. Cinema City sprzedała 1,5 mln biletów w pierwszej połowie 2010 r. co stanowiło 10 proc. wszystkich biletów sprzedanych przez CCI w tym okresie. W Rumunii spółka prowadzi obecnie 12 proc. wszystkich swoich ekranów, a 29 sal jest wyposażonych w projektory cyfrowe. Cinema City rozwija również w tym kraju reklamę kinową poprzez spółkę New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film Romania, który jest wyłącznym przedstawicielem studio Walt Disney w kraju.

Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 72 multipleksy z 702 ekranami, w sześciu krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Izrael. Obecnie w budowie jest 38 multipleksów z 390 nowymi ekranami.