System może także zminimalizować zapotrzebowanie na miejsce w serwerowni do 67 proc. w porównaniu z konkurencyjnymi produktami, co jest istotne w przypadku dynamicznie rozwijających się firm. System obejmuje również wysoko zintegrowany zestaw zaawansowanego oprogramowania zarządzającego wydajnością pamięci masowych.

Według firmy badawczej IDC, popyt na systemy pamięci masowych na całym świecie w okresie 2009-2014 r. będzie rósł w tempie 49.8 proc. w skali roku. – Firmy zmagają się dzisiaj z ogromną ilością danych i ich zmieniającą się strukturą. IBM Storwize V7000 dostarczy klientom nowy poziom efektywności i wydajności pamięciowej, która pozwoli na lepsze i bardziej bezpieczne przechowywanie danych – powiedział Jacek Goździk z działu Systemów i Technologii, IBM Polska. – Dodatkowo rozwiązanie to posiada opcję wirtualizacji różnych zasobów dyskowych, funkcje kopiujące czy wreszcie technologię thin-provisioning. Dzięki systemowi IBM Storwize V7000 efektywność i oszczędność nabierają nowego znaczenia w koncepcji pamięci masowych – dodał.

Jednocześnie z premierą Storwize V7000, IBM ogłasza wprowadzenie nowych technologii pamięci masowych, takich jak oprogramowanie IBM System Storage Easy Tier, które może zwiększyć wydajność systemu do 200 proc. Easy Tier automatycznie przenosi najbardziej aktywne dane do szybszych i wydajniejszych napędów (SSD) w celu priorytetyzowania i łatwiejszego udostępniania danych wymaganych w procesie analizy danych. Dane mniej pilne do zapisu przenoszone są automatycznie do bardziej oszczędnych technologii pamięciowych. Inne nowe technologie to technologia de-duplikacji MBIProtecTIER, która zapewnia klientom usuwanie zduplikowanych kopii danych oraz znaczne zwiększenie wydajności pamięci, IBM Real-time Compression Appliances, pomagająca zredukować wymogi fizyczne dotyczące pamięci do 80 proc., w oparciu o dane z obecnie zainstalowanych urządzeń, wysokiej klasy architektura pamięci dyskowej XIV, która umożliwia dostosowanie się do zmieniających się zadań przetwarzania danych w celu dostarczania stale dużej wydajności. Nowością jest także IBM Scale-out Network Attached Storage (SONAS), którego zadaniem jest wspieranie przetwarzania wielu petabajtów danych w jednym systemie plików. Klienci mogą także używać XIV i SONAS razem w celu stworzenia kompletnego rozwiązania pamięciowego typu Cloud Computing. IBM Information Archive łączy pamięć dyskową i taśmową w celu dostarczenia klientom zhierarchizowanego systemu pamięciowego, pozwalającego chronić dane przeznaczone do długotrwałego przechowywania przy jednoczesnym zachowaniu optymalizacji kosztów. System IBM Storwize V7000 zawiera graficzny interfejs użytkownika (graphical user interface – GUI) zaprojektowany zgodnie z popularnym interfejsem użytkownika XIV opracowanym w celu znacznej redukcji zadań administracyjnych i konfiguracji; oprogramowanie Easy Tier; oraz wiodące na rynku oprogramowanie do wirtualizacji, które jak wykazano, podwaja zdolność produkcyjną i zwiększa możliwości systemów dyskowych. (www.ibm.com/systems/pl/storage)