Märt Meerits był dotychczas członkiem zarządu Silvano Fashion Group.

Jednocześnie 8 listopada br. rada nadzorcza wybrała wiceprezes zarządu. Został nim Norberto Rodriges Lopes, który do tej pory odpowiadał za sprawy logistyczne spółki.

W ramach ostatniego zgromadzenia rada nadzorcza Silvano Fashion zdecydowała również o wykupie 3.960.700 akcji własnych. Pakiet ten stanowi 10 proc. całkowitego kapitału zakładowego firmy. Cena maksymalna wynosi cztery euro za jedną akcję. „Silvano Fashion Group zapłaci za swoje akcje nie więcej niż 15.842.800 euro. Akcje własne zostaną opłacone składnikami majątku stanowiącymi nadwyżkę w stosunku do kapitału zakładowego oraz rezerw obowiązkowych” – czytamy komunikacie wydanym przez spółkę 9 listopada br.

Silvano Fashion Group to estońska spółka, która powstała z przeprowadzonej w 2007 roku fuzji firm: PTA Grupp, zajmującej się odzieżą kobieca i Silvano FG, wyspecjalizowanej w damskiej bieliźnie. Grupa ma marki we wszystkich segmentach rynku, poza najwyższą półką. Asortyment marek zarządzanych przez grupę obejmuje zarówno marki bielizny, między innymi: Milavitsa, Alisee, Aveline, Lauma i Laumelle; jak równiż marki odzieży damskiej, a w tym szczególnie popularne PTA i MasterCoat.