– IBM kontynuuje wielomiliardowe inwestycje w analizy biznesowe i rynek optymalizacji. W ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowaliśmy ponad 14 miliardów dolarów amerykańskich w 24 transakcje przejęć w branży analitycznej. Dziś, ponad 7 tys. konsultantów biznesowych IBM pracuje przy projektach związanych z analityką – informuje Paweł Panecki, dyrektor Działu Oprogramowania IBM Polska.

Cognos 10 to oprogramowanie do analiz biznesowych, pierwsze, które poprzez integrację z niektórymi funkcjonalnościami Lotus Connections pozwala na wykorzystanie możliwości pracy grupowej – online lub za pośrednictwem urządzeń przenośnych takich jak iPad, iPhone oraz Blackberry.

DB2 10 dla systemu z/OS jest nową generacją popularnego oprogramowania bazodanowego o 40 proc. większej wydajności niż w poprzedniej wersji.

IBM InfoSphere Server 8.5 to nowe oprogramowanie zapewniające możliwość sprawdzenia jakości danych, zanim zostaną one wykorzystane.

IBM Case Manager to całkowicie nowy produkt do automatyzacji procesów biznesowych poprzez optymalizację wniosków płynących z poszczególnych przypadków.

IBM to jedna z największych na świecie firm informatycznych. W ofercie firmy znajduje się szeroki zakres usług doradczych i informatycznych, oprogramowanie oraz systemy i technologie informatyczne. IBM Polska Sp. z o.o. działa od 1991 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, a oddziały, między innymi, w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.