Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Lotar 1 poszerzył ofertę systemu panelowego Shop-Wall, wzbogacając go o nowe panele dla wymiarów 200 x 90 cm w cenie 95 zł netto za sztukę. Producent dodał także trzy nowe kolory do standardowej palety barw: panel w kolorze limby D-2381, czarnym oraz metalic D-881. Istnieje także możliwość wykonania paneli w innych kolorach z palety płyt Kronopol, takich jak: beż, makasar, dąb mleczny i śliwka węgierska.

Shop-Wall to uniwersalne panele z akcesoriami do prezentacji towarów. Można je zastosować w sklepach wszystkich branż. Występuje samodzielnie lub stanowi element innego systemu mebli. Najczęściej używany w sklepach sportowych, obuwniczych, konfekcyjnych, galanteryjnych, wielobranżowych i do prezentacji towarów na stoiskach targowych.

Lotar 1 sp.j. to producent mebli sklepowych różnych branż, działający na terenie całej Polski a w szczególności jej południowej części. Firma działa od 1992 r. Obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i duże sieci sklepowe. W zakresie produkcji mebli firma oferuje kompleksowe usługi poczynając od pierwszego kontaktu poprzez: pomiar, projekt, realizację, transport oraz montaż. Od 2006 r. Lotar 1 prowadzi także sklep internetowy, a od 2008 r. sprzedaż online realizowana jest już na terenie całego kraju.