Jak przekonują przedstawiciele King Cross Marcelin, liczba kobiet, które poddają się profilaktycznym badaniom mammograficznym stale rośnie, ale wciąż jest daleka od ideału.

W Wielkopolsce takie badanie wykonuje 38 procent kobiet. Tymczasem mammografia wykonywana profilaktycznie, pozwala wykryć zmiany patologiczne w bardzo wczesnej fazie i dzięki temu choroba jest całkowicie wyleczalna. W najbliższy weekend – od 12 do 14 listopada w godz. 10 – 18 w centrum handlowym King Cross Marcelin będzie można wykonać bezpłatnie badanie mammograficzne. Wystarczy przyjść i zgłosić się do specjalnego stoiska przy fontannie. Badanie dedykowane jest paniom między 50 a 69 rokiem życia.

Centrum Handlowe King Cross Marcelin zlokalizowane jest w zachodniej części miasta Poznania, przy ul. Bukowskiej, łączącej centrum miasta z Portem Lotniczym Ławica. Galeria ruszyła w 2005 roku. Budowa obiektu rozpoczęła się jesienią 2003 r. Projekt wykonało biuro projektowe ADS Studio.

Centrum dysponuje bezpłatnym, podziemnym parkingiem posiadającym 2000 miejsc postojowych. W galerii znajduje się 120 punktów sprzedaży różnych branż, 11 punktów usługowych, 5 restauracji i 8 kawiarni, hipermarket Real oraz salon Media Markt. Najemcami obiektu są m.in.: Apart, Apteka Dorfarm, Atlantic, Semper, Carpisa, Carry, Charles Vögele, China Town, Coccodrillo, Cocomore, Reserved, Restauracja Fajerka, Riccardo oraz salon obuwniczy Ryłko.