Cinema Lumiere będzie pierwszym wielosalowym kinem w Chełmie. Widzowie będą mieli do dyspozycji trzy w pełni nowoczesne sale, mogące pomieścić blisko 700 osób. W kinie będzie można oglądać seanse w technologii 3D.

Cinema Lumiere w Chełmie będzie drugim kinem tej marki w Polsce. Pierwsze zostało otwarto pół roku temu w suwalskiej Plazie.

Galeria Chełmska to nowoczesny obiekt handlowy, którego budowa rozpocznie się wiosną 2011 roku, a jego otwarcie planowane jest w roku 2012. Całkowita powierzchnia najmu to ponad 30 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc. W Galerii Chełmskiej znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych.

Koncepcja architektoniczna centrum opiera się na dwóch strefach handlowych: pierwszej, łączącej pasaże galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe z hipermarketem spożywczym, oraz drugiej, w pełni specjalistycznej strefy hipermarketu „dom i ogród”, w którym będzie mieściła się Castorama. W galerii znajdą się również Tesco Extra oraz salon odzieżowy H&M. Na początku października inwestor – Galeria chełmska Sp. z o.o. – uzyskał pozwolenie na budowę. Projekt architektoniczny przygotowało biuro APA Via. Za komercjalizację obiektu odpowiada DTZ.