Christian Ortlieb, właściciel firmy Spot Light

Obiekt, którego oddanie do użytku planowane jest na 2013 rok, powstanie u zbiegu ulic Kamiennej i Sułkowskiego w Bydgoszczy, przy jednej z najważniejszych tras na linii północ-południe i wschód-zachód. W skład dwupoziomowej galerii handlowej wejdzie oprócz butików część rekreacyjno-rozrywkowa, hipermarket, market budowlany oraz retail park. Łączna powierzchnia najmu Makrum Park wyniesie 60 tys. mkw. Na ponad 30 tys. mkw. galerii znajdzie się 180 sklepów. Przy centrum zaplanowano parking na 1,9 tys. miejsc postojowych. Koncepcję architektoniczną Makrum Park stworzyła pracownia J.S.K. Architekci.

W zasięgu 10-minutowej jazdy samochodem do galerii mieszka ponad 190 tys. osób, a prawie 350 tys. może dostać się do centrum w ciągu 30 minut. Usytuowanie inwestycji przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz dobrze rozwinięty transport publiczny umożliwi komfortowe dotarcie do obiektu z każdej dzielnicy Bydgoszczy. Lokalizacja wyróżnia się dogodnym dojazdem dla mieszkańców z północnych rejonów miasta oraz podbydgoskich gmin, gdzie od kliku lat rozwija się budowa nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i nie znajduje się żadne centrum handlowe. Ulice, sąsiadujące z inwestycją, prowadzą w stronę planowanej Trasy Uniwersyteckiej, połączonej z nowym mostem na rzece Brdzie, którego budowa zostanie ukończona w 2012 roku.

Pomysłodawcą i inicjatorem inwestycji jest Rafał Jerzy, bydgoski przedsiębiorca. Dotychczas współpracował z firmami z branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, zajmując się obrotem, konsultacjami i poszukiwaniem lokalizacji dla centrów handlowych. Poprzez spółkę Immobile rozwija w Polsce z powodzeniem sieć hoteli pod marką Hotel Focus. W przeszłości zarządzał także spółkami z branży tekstylnej i odzieżowej. Rafał Jerzy jest większościowym akcjonariuszem i prezesem zarządu Makrum. Development Makrum została powołana w 2010 roku do realizacji projektu Makrum Park jako spółka zależna od firmy Makrum.