Zgodnie z nową prognozą, skonsolidowane przychody spółki Wojas ze sprzedaży mają wynieść na koniec tego roku 121 mln zł (zgodnie z prognozą z sierpnia było to 114 mln zł). Natomiast EBITDA osiągnie 7,5 mln zł, czyli o pół miliona więcej niż wcześniej przewidywała spółka. Producent obuwia oczekuje też lepszych zysków – w 2010 r. Wojas planuje osiągnąć 4,2 mln zł zysku brutto.

Przedsiębiorstwo Wojas powstało na terenach dawnych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale. Do 2007 roku funkcjonowało pod nazwą Zakłady Produkcyjno-Handlowe Wojas, które w całości zostały wniesione w postaci aportu do spółki akcyjnej Wojas. Firma początkowo zatrudniała kilkanaście osób, które produkowały kilkadziesiąt tysięcy par obuwia skórzanego rocznie. Teraz zatrudnia ok. 500 pracowników i wytwarza ponad 550 tys. par butów. Pierwszy sklep firmowy Wojas został otwarty w 1990 roku. W 1997 roku powstała spółka Wojas Trade, która przejęła istniejące sklepy firmowe i aktywnie rozbudowywała sieć.

Obecnie buty marki Wojas można kupić w sieci ok. 100 sklepów firmowych w całej Polsce oraz w dziewięciu placówkach na Słowacji. Wszystkie sklepy są własnością Wojas Trade i Wojas Slovakia, które należą do spółki Wojas.