Salon Zary w Galerii Mazovia zajmuje powierzchnię 1600 mkw. na której jest sprzedawana pełna kolekcja hiszpańskiego brandu. – Zara jest jedną z najpopularniejszych marek modowych w Europie – zaznacza w rozmowie z Retailnet.pl Ewa Pawłowska, negotiator z firmy King Sturge, zarządzającej Mazovią. – Dzięki otwarciu tego sklepu ugruntuje się pozycja Galerii Mazovii jako centrum posiadającego znakomity zestaw marek modowych, mogącego konkurować nawet z warszawskimi galeriami handlowymi – wyjaśnia.

Zdaniem Pawłowskiej obecność Zary wpłynie pozytywnie nie tylko na postrzeganie obiektu, ale również na jego odwiedzalność. Do tej pory klienci z Płocka, którzy chcieli zrobić zakupy w Zarze, musieli się decydować na podróż do Warszawy. Obecnie będą mieli identyczną ofertę w swoim mieście. – Zara jest marką, która posiada sklepy w 77 krajach i znakomicie reaguje na wszelkie zmiany trendów. Dzięki jej obecności w Mazovii klienci będą mieli dostęp do mody na światowym poziomie – mówi.

Marka Zara należy do hiszpańskiej grupy Inditex, która obecnie prowadzi ponad 4500 sklepów w Europie, obu Amerykach, Azji i Afryce. Oprócz Zary jest także właścicielem marek: Massimo Dutti, Pull and Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz Uterqüe.