Jeszcze w tym roku zostaną wydzielone aktywa obu marek i sprzedane. Zdaniem Dariusza Pachli, wiceprezesa LPP, bardziej korzystne dla rozwoju Esotiq i sprzedawanej w hurtowniach marki Henderson będzie przekazanie zarządzania nimi w ręce osobnego podmiotu.

Dla spółki LPP były one jedynie niszowa częścią działalności, nie przekładały się zatem w istotny sposób na ogólny poziom przychodów. Już teraz spółka zapowiada, że zysk osiągnięty w IV kwartale 2010 roku będzie wyższy niż 83,5 mln zł (tyle spółka wypracowała w analogicznym okresie ubiegłego roku).

W okres styczeń – październik 2010 roku spółka odzieżowa LPP w stosunku do roku ubiegłego poprawiła wyniki finansowe o 1 proc. Jak już podawaliśmy, tym okresie wartość przychodów ze sprzedaży właściciela znanych marek odzieżowych wyniosła ok. 1,66 mld zł.

LPP SA jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży, a także obuwia (między innymi w salonach sieci Reserved). Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również zaplecze projektowe dla marek Reserved, Cropp i Esotiq. Firma LPP SA posiada również swój oddział w Krakowie, tam mieści się zaplecze projektowe dla marek House i Mohito.