Zabytkowa kamienica przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie od lat czeka na remont. Inwestor zebrał już potrzebną dokumentację do odnowy obiektu, w tym także zgodę konserwatora zabytków. Teraz będzie się starał o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace przy remoncie obiektu ruszą wiosną przyszłego roku. Odnowiona kamienica ma być oddana do użytku w 2012 r.

Wiadomo już, że w kamienicy otwarty zostanie sklep odzieżowy, który zajmie powierzchnię 1,6 tys. mkw. – Rozmawiamy z trzema potencjalnymi najemcami – zdradza Dariusz Węglicki, członek zarządu Redevco Polska.

Przedstawiciel Redevco nie ma wątpliwości, że inwestycja przy lubelskim deptaku jest opłacalna. – Inwestujemy tylko w te ulice handlowe, które mają przed sobą przyszłość. Lubelski deptak, w pobliżu którego mają powstać wkrótce galerie handlowe, ma ogromny potencjał – zaznacza Dariusz Węglicki.

Firma Redevco, stanowiąca część holdingu Cofra, jest właścicielem i zarządcą nieruchomości handlowych, zlokalizowanych w centrach głównych miast. Redevco jest obecne w 21 krajach, głównie w Europie, ale również w Azji, gdzie niedawno otworzyło biura w Hong Kongu oraz Delhi, rozpoczynając realizacje strategii budowy silnego portfolio na rynku nieruchomości komercyjnych w tym regionie. Portfolio Grupy Redevco, na które skladają się również obiekty biurowe oraz centra logistyczne, obejmuje obecnie ponad 800 nieruchomości o łącznej wartości ponad 7,7 mld euro. W Polsce Redevco jest właścicielem ok. 17 obiektów, w których głównym najemcą są sklepy sieci Komfort.