Kredyt uzyskany od BRE Banku wg zawartej umowy ma zostać w całości spłacony do końca sierpnia 2016 roku. Spółka będzie realizować spłatę w 20 ratach po 1,25 mln zł.

Jak już podawaliśmy Novitus w wyniku wezwania chce osiągnąć 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Elzabu. Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 2 listopada i potrwają do 16 listopada br. Aktualnie Novitus kontroluje nieco ponad 2 mln akcji, stanowiących 19,62 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Elzabu.

Spółki Novitus SA i Elzab SA mają razem około 42 proc. udziału w polskim rynku urządzeń fiskalnych, co daje dobre podstawy do ekspansji zagranicznej.

Novitus SA jest wiodącym producentem i dostawcą elektroniczno-informatycznych rozwiązań systemowych, wspomagających pracę handlu, usług, logistyki i przemysłu.

Elzab SA jest producentem oraz dostawcą urządzeń i systemów wspomagania sprzedaży detalicznej. Jest firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy kas fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą, takich jak: wagi elektroniczne, sprawdzarki cen, drukarki niefiskalne, drukarki etykiet, szuflady kasowe, modemy kasowe oraz multipleksery.