W kompleksie o ponad 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 55 tys. mkw. powierzchni najmu, znajdą się m.in.: galeria handlowa ze strefą gastronomiczną, trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (dziewięć sal kinowych), biurowiec klasy A oraz podziemny, wielopoziomowy parking na prawie 1,1 tys. samochodów.

Sukcesja będzie przykładem połączenia architektury nowoczesnej z nawiązującą do industrialnej przeszłości Łodzi. Licowana naturalną cegłą frontowa elewacja nawiąże do elewacji łódzkich fabryk z przełomu XIX i XX wieku, wewnątrz zostanie wykorzystanych wiele oryginalnych elementów architektonicznych z tego okresu, np. żeliwne płyty podłogowe i kolumny.

– Wielofunkcyjność obiektu oraz przyjęte w projekcie rozwiązania architektoniczne w połączeniu ze starannie zaplanowaną przestrzenią publiczną pozwolą na nowo ożywić tę ważną część miasta – mówi Michał Chrzanowski, kierownik projektu w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu i otrzyma dofinansowanie „na odnowę obszarów miejskich” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Projektanci podkreślają, że Sukcesja zostanie wybudowana w oparciu o najnowsze proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, ledowego oświetlenia, systemu schładzania adiabatycznego, pomp ciepła i szarej wody. Zastosowane rozwiązania będą stanowiły podstawę do uzyskania certyfikatu LEED.

Początek budowy jest planowany na wiosnę 2011r, a otwarcie obiektu ma nastąpić na przełomie 2012 i 2013 r. Szacunkowy koszt inwestycji to 120 mln euro.

Firma Hermanowicz Rewski Architekci działa na rynku projektowym od roku 2004 i jest kontynuacją firmy Hermanowicz MWH – Architekci, założonej w roku 1990, jednej z pierwszych prywatnych pracowni na warszawskim rynku. Jest to pracownia autorska tworząca indywidualne projekty.