Abra wynajęła magazyny od Panattoni Europe

Centrum handlowe w Gorzowie Wielkopolskim wybuduje konsorcjum firm Warbud oraz Mercury Engineering Polska, stworzone na potrzeby tego projektu. Galeria będzie miała powierzchnię całkowitą ok. 75 tys. mkw.

Do tej pory powierzchnia najmu została skomercjalizowana w 60 proc., a wśród najemców znalazły się marki nieobecne dotąd na rynku gorzowskim, m.in.: H&M, MK Bowling, Intersport, Superpharm, Smyk, Kappahl, Fielmann. Ponadto umowy najmu podpisały już sieci: Piotr i Paweł, C&A, Triumph, Deichmann, Empik, CCC, Apart, Triumph, Wojas i inne. Docelowo w NoVa Park znajdzie się 140 sklepów oraz 14 restauracji. Łącznie sklepy i punkty usługowe zajmą powierzchnię ponad 32,4 tys. mkw. GLA.

– Część inwestycji związana z przygotowaniem terenu i pracami ziemnymi została już wykonana. Teraz dzięki naszym staraniom możemy dokończyć zaczętą inwestycję tak aby już wiosną 2012 roku zaprosić klientów do NoVa Parku – powiedział David Sharkey, prezes Caelum Development.

NoVa Park to druga po Galerii Askana inwestycja Caelum Development w Gorzowie Wielkopolskim. Projektantem NoVa Park jest pracownia IMB Asymetria z Krakowa, która zaprojektowała m in. Galerię Krakowską, Galerię Copernicus oraz Focus Park Rybnik.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii i Niemiec. Firma skupia swoją działalność na rynku obiektów handlowych położonych głównie w miastach średniej wielkości. Grupa jest inwestorem, deweloperem, zarządcą i promotorem posiadanych obiektów.

Warbud to generalny wykonawca prestiżowych projektów z zakresu budownictwa kubaturowego, przemysłowego, ekologicznego, specjalistycznego oraz inżynierskiego. W okresie 18-letniej działalności spółka oddała do użytku ponad 300 obiektów. W portfolio Warbudu znajdują się: Arkadia, Galeria Mokotów w Warszawie, Galeria Kazimierz w Krakowie, Plaza Poznań i Renoma we Wrocławiu.

Mercury Engineering działa w branży instalacyjnej na polskim rynku od ponad 10 lat. Zakres działalności firmy obejmuje projektowanie i kompleksowe wykonawstwo instalacji: sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych w obiektach z różnorodnym przeznaczeniu.