Market Plus jest właścicielem firmy Avans Południe, należącej do ogólnopolskiej sieci sklepów Avans, oferującej elektronikę użytkową i multimedia oraz sprzęt RTV i AGD. Taką samą działalność prowadzi AGD Market. Zgodnie z decyzją UOKiK, Market Plus może przejąć udziały w AGD Market.

– Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych prezes urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski – poinformowała Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.

Zgodnie z przepisami zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego podlegają transakcje podejmowane przez przedsiębiorców, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Market Plus sp. z o.o. należy do ogólnopolskiej sieci sklepów AGD i RTV Avans. Sieć Avans to obecnie kilkaset sklepów AGD i RTV zlokalizowanych we wszystkich regionach kraju. Firma prowadzi punkty sprzedaży zarówno w małych miasteczkach jak i wielkich aglomeracjach. W sklepach oferuje oprócz sprzętu także profesjonalne doradztwo, transport i wniesienie zakupionego produktu do domu, autoryzowany serwis oraz zakupy na raty.

Sieć prowadzi także sprzedaż internetową. Sklep Avans.pl prowadzony jest przez spółkę Avans Ecommerce.