Rozpoczęła się budowa pierwszej hali – Hali Kijowskiej w ramach inwestycji Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina, największego centrum dystrybucyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2,2 tys. miejsc postojowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. Wśród najemców znajdą się krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, budowlanej, meblowej, motoryzacyjnej oraz innych. W bezpośredniej strefie zasięgu Centrum Dystrybucji mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Centrum powstaje 2,5 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 i głównym szlaku komunikacyjnym, łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą, w strefie ruchu bezwizowego. Korzystne położenie inwestycji przy węźle komunikacyjnym „Korczowa”, budowanej autostrady A4 oraz dogodny układ bezpośrednich szlaków przejazdowych, zapewni komfortowy dojazd klientom ukraińskim i polskim do Centrum.

– Doskonała lokalizacja, wysoki standard prezentacji oferty produktowej, jak i warunków sprzedaży, decyduje o przewadze konkurencyjnej Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. Bogata oferta będzie przyciągać nabywców hurtowych i detalicznych – mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu inwestora Korczowa Dolina i dyrektor generalny inwestycji. – Jesteśmy przekonani o sukcesie naszego przedsięwzięcia, Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina stanie się najważniejszym ośrodkiem handlowym w tym regionie, a jednocześnie jest to inwestycja idealnie dopasowana do potencjału gospodarczego regionu Podkarpacia – podkreśla prezes Rosiński.

Ważnym atutem hal jest duża różnorodność wielkości powierzchni lokali handlowych – już od 10 mkw. – z możliwością łączenia modułów. Nowoczesne przestrzenie handlowe, przestronne korytarze i przejrzysty system wizualizacji zapewnią wysoki standard warunków sprzedaży i prezentacji oferty. Dodatkową zaletą projektu będzie infrastruktura, powstała przy udziale inwestora: centrum obsługi biurowej i Tax Free, agencje celne, banki i kantory wymiany walut, restauracje i kawiarnie. Klienci detaliczni zza wschodniej granicy będą mogli bezpośrednio w centrum dokonać zakupów w systemie Tax Free i na miejscu otrzymać zwrot podatku VAT w punkcie stworzonym we współpracy z firmą Global Blue. W centrum przewidziano także przestrzeń ekspozycyjną do profesjonalnej prezentacji oferty polskiej i zagranicznej oraz warunki do realizacji dużych kontraktów sprzedaży i odbioru towarów.

Realizację projektu podzielono na trzy fazy. Jesienią bieżącego roku rozpoczęła się budowa Hali Kijowskiej, której otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 roku, jesienią 2011 roku powstanie Hala Lwowska, a na wiosnę 2012 roku przewidziano otwarcie Hali Donieckiej.

Inwestorem przedsięwzięcia jest polska firma Korczowa Dolina sp. z o.o., będąca członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG). Posiadany przez inwestora certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008 – gwarantuje rzetelną realizację inwestycji.

Obecnie prowadzony jest proces komercjalizacji Hali Kijowskiej, która wynajęta jest już w 40 proc.