Od 5 do 28 listopada najmłodsi mieszkańcy Szczecina mogą bezpłatnie wziąć udział w interaktywnej zabawie, która uczy i przybliża tajniki kosmosu. Akcję „Dzieciaki na Księżycu” odwiedziło dotychczas ponad 7 mln osób na całym świecie. Teraz po raz pierwszy odbywa się ona w Szczecinie – w centrum handlowym Ster.

Młodzi odkrywcy, oprowadzani przez specjalnie przeszkolony personel, ubrani zostają w stroje kosmonautów – kombinezony i kaski. Zwiedzają m.in. dwa interaktywne moduły – ziemski i księżycowy. Poznają budowę lądowników księżycowych i promów kosmicznych. Dowiadują się również jak zbudowany jest Układ Słoneczny i jakie warunki panują poza Ziemią. Plan podróży kończy się wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

Projekt prezentowany był już w innych krajach, m.in. w Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech oraz w Brazylii.

Centrum handlowe Ster zostało otwarte w 1999 r. w Szczecinie. Na powierzchni całkowitej 36 tys. mkw. znajdują się Real oraz 60 butików i punktów usługowych. Wśród najemców są: RTV EURO AGD, CCC, Smyk, Empik, Sephora, Jakub Meble i New Yorker.

Właścicielem galerii jest GE Capital Real Estate, natomiast zarządcą – międzynarodowy operator nieruchomości handlowych firma Apsys. W Polsce Apsys jest deweloperem i zarządcą 17 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw., zlokalizowanych w 13 miastach Polski.